Lidhu me ne

SPORT

UFC: Usmani mposht Burnsin, mbron titullin në kategorinë velter

»

: Botuar më

Kamaru Usman ka mbrojtur titullin në kategorinë velter në UFC, duke triumfuar ndaj brazilianit Gilbert Burns, në orët e hershme të ditës së sotme.

Usman 33-vjeçar, ishte befasuar fillimisht nga partneri i tij i stërvitjes. Por, më pas u rikuperua dhe e mposhti brazilianin me nokaut teknik në raundin e tretë në mbrëmjen që u mbajt në Las Vegas.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

publicitet

LIFESTYLE

TECH & AUTO

MË TË LEXUARAT