MAQEDONI

37 viktima dhe 301 raste të reja me virus, mbi një mijë të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1.431 teste të kryera janë regjistruar 301 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 1.091pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 37 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 135.167 raste, prej të cilëve 110.388 janë shëruar, kurse 3.977 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 20.802 raste aktive me virusin korona.

LEXO »  Ekonomia joformale edhe në tregtinë online

Lajme të ngjashme

MPJ e Bullgarisë: Autoritetet në Shkup t’i japin fund gjuhës së urrejtjes kundër bullgarëve

Press Online

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

PressOnline.mk

27 për qind e pronave, në emër të grave

Press Online

The Cliffs of Moher Reach 1 Million Visitors Every Year Since 2014

Press Online

Bllokohen 68 ligje në Kuvend/ Mungon shumica për t’i votuar

Press Online

Ligji për shtetësinë i parashtruar nga opozita shqiptare do përkrahet edhe nga BDl

Press Online