BOTA

Disa kirurgë heronj vazhduan operacionin e një pacienti derisa spitali po digjej

Kirurgët dhe infermierët hero “rrezikuan jetën e tyre” brenda një spitali që digjej për të përfunduar një operacion “kompleks” të bajpasit të zemrës.

Doktorët e hapën gjoksin e pacientit mashkull kur flakët përfshinë spitalin 114-vjeçar të Blagoveschensk në Rusi.

Tetë mjekë të guximshëm qëndruan për të mbaruar atë që kishin nisur kur zjarri kishte përfshirë kulmin e spitalit.

Shefi e operimit Valentin Filatov, 29-vjeçar refuzoi që stafi të dilte nga operimi derisa zjarri përfshiu vendin.

“Ne ishim të frikësuar natyrisht, njerëz jemi”, ka thënë ai, shkruan Mirror. “Ne s’mund të largoheshim duhej shpëtuar pacienti. Ne e vazhduam operimin, çfarë mund të bëje?”./Koha.net

LEXO »  SHBA-ja është e gatshme për lidhje më të forta me Britaninë dhe BE-në pas Brexitit

Lajme të ngjashme

Princi Hamzah bëri “komplot” kundër Jordanisë

Press Online

OKB: Franca bombardoi fshatin afrikan gjatë dasmës, 22 viktima

PressOnline.mk

Gjermania e Italia shtërngojnë rregullat e udhëtimit për shtetet e tjera të BE-së

PressOnline.mk

Një jetë në opozitë

Press Online

“Letra” rreth përfundimit të shpërbërjes së Jugosllavisë nxit tensione me Bosnjës e Sllovenisë

Press Online

“Forbes” publikon listën, ja kush janë 10 personat më të pasur në botë

PressOnline.mk