MAQEDONI

Filipçe: Shkëlqyeshëm kaloi dita e parë nga vaksinimi në A1 arenën Boris Trajkovski

Shkëlqyeshëm kaloi dita e parë nga vaksinimi në A1 arenën Boris Trajkovski, publikoi sonte në profilin e tij në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

“Mesatarisht vaksinohen rreth 300 persona në orë ose rreth 3000 në ditë. Sot janë vaksinuar një pjesë e punëtorëve shëndetësorë, si dhe një pjesë e anëtarëve të MPB-së. Nesër vazhdon vaksinimi i MPB-së dhe fillon për pjesëtarët e ARM-së. Kolegët më informuan se i gjithë sistemi funksionon pa ndërprerje dhe kjo më bën shumë të lumtur. Të jemi jashtëzakonisht të kujdesshëm në javët në vijim dhe t’i respektojmë masat pa përjashtim”, publikoi Filipçe.

Ai kujtoi se prej nesër hyjnë në fuqi masa më rigoroze dhe bëri thirrje të gjithë të kontribuojmë në betejën me pandeminë.

LEXO »  Mijallkov dënohet me 8 vjet për rastin “Thesari”

Lajme të ngjashme

Efektet anësore të mishit të përpunuar

Press Online

Sindikalistët kërkojnë rritjen e pagës minimale

Press Online

AUTOSTRADA SHKUP-BLLACË/Zvarritjet që mund të çojnë në humbjen e tregut të Kosovës

Press Online

Etnia në letërnjoftime nxit ndarje apo avancon pozitën e shqiptarëve?

Press Online

Shajder: Bullgaria, jo fushatë me Shkupin

Press Online

How Pixar Brings it’s Animated Movies to Life with Disney’s New Film

Press Online