MAQEDONI TOP LAJM

Hasani: Shpresojmë se Bajramin dhe Pashkët t’i festojmë pa kufizime

Zv/ministri i shëndetësisë Ilir Hasani në konferencën për shtyp tha se ata janë të vetëdijshëm se masat restriktive që janë duke u miratuar janë të ashpra por janë marrë me qëllim që festat të kalohen në mënyrë më të qetë.

“Jemi në prag të festave të mëdha, por edhe ju duhet të jenit të vetëdijshëm për këtë. Jemi para dy opsioneve, e kemi Ramazanin dhe Bajramin, Pashkët. Nëse nuk do t’i kishim sjellë këto masa do të duhet t’i merrnim atëherë. Shpresojë se këto festa do t’i kalojmë pa kufizime”, tha Hasani, raporton SHENJA.

LEXO »  42 viktima dhe 1 174 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit

Lajme të ngjashme

Qeveria: Mbi 55 milionë denarë për restorantet e dasmave

Press Online

Çfarë dihet për variantin e ri të koronavirusit

Press Online

Për të marrë më shumë proteina, qumështi duhet të pihet në mëngjes

Press Online

Skandali me pasaportat false rrezikon liberalizimin e vizave?

Press Online

Fajzer dhe Sputnik-V vaksinat më të preferuara

Press Online

Kompanitë prodhuese presin ndihmën e qeverisë për rimëkëmbje

Press Online