SPORT

Ibra e Milani pajtohen për vazhdimin e kontratës

Zlatan Ibrahimoviçi dhe Milan do të vazhdojnë bashkëpunimin edhe për së paku një vit. Sipas “Tuttomercatoweb”, Zlatan Ibrahimovic do të qëndrojë edhe për një vit në Milano dhe marrëveshja do të bëhet publike në ditët e ardhshme, pasi që palët janë dakorduar në parim dhe mungojnë vetëm detajet e fundit.

Lidhur me kontratën, dakordim ka pasur edhe për disa bonuse nëse arrihen objektiva të caktuar individual dhe ekipor. Kujtojmë që marrëveshja e Ibras me Milanin skadon në fund të sezonit, por më herët edhe Paulo Maldini kishte deklaruar se ekziston një vullnet dy-palësh që të arrihet një marrëveshje e re.

LEXO »  Majlinda Kelmendi takohet me presidenten e vendit, në sy bie tatoo-ja e saj e veçantë!

Lajme të ngjashme

Futbollistët e shtrenjtë që nuk po gjejnë vend në përbërjet startuese

Press Online

Zinedine Zidane mund të jetë pasues i Didier Deschampsit

Press Online

Ibrahimoviç, në Suedi nga një hero në zero/ Po kritikohet sepse mbyti një luan në Afrikë!

PressOnline.mk

Mesi siguron 50 mijë vaksina, me 3 fanella të firmosura

PressOnline.mk

Tre yje pritet të largohen nga Man. Unitedi në verë

Press Online

Rabioti drejt Premier Leagues

Press Online