TEKNOLOGJI

Kujdes në Facebook/ 533 milionë numra telefoni dhe të dhëna personale dalin në internet

“Business Insider” shkruan se të dhënat personale të 533 milionë përdoruesve në Facebook nga 106 vende në botë janë vjedhur.

“Numra telefoni, adresa, informacione biografike, adresa email-i janë shfaqur në rrjet falas” shkruhet në artikull. Mes personave të goditur, 32 milionë janë në SHBA, 11 milionë në Britaninë e Madhe dhe 6 milionë në Indi. Ekspertët e sigurisë paralajmëruan se të dhënat mund të përdoren nga hakerat.

Publikimi i këtyre të dhënave dëmton besueshmërinë e Facebook, që administron një sasi të madhe të dhënash personale të përdoruesve nga shumë vende të botës. Kjo nuk është hera e parë që një numër i madh të dhënash personale të përdoruesve të Facebook gjenden të ekspozuara në internet

LEXO »  Volkswageni gjatë vitit vjen me modelin Taigo

Lajme të ngjashme

OnePlus 9 pritet të lansohet në tri modele

Press Online

Fordi nis prodhimin e versionit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Press Online

Çfarë është “Gab”? Rrjeti social në të cilin “strehohen” Trumpi dhe mbështetësit e tij

Press Online

Vonohet vendimi për rikthimin e Donald Trumpit në Facebook dhe Instagram

Press Online

Instagrami tani ju njofton nëse dikush ju bën ‘screenshot’ bisedën

Press Online

Shitësit online përjetojnë humbje si pasojë e Brexitit

Press Online