MAQEDONI TOP LAJM

Masat e reja nuk parashikojnë mbylljen e kufijve

Kryeministri Zoran Zaev u pyet edhe në lidhje nëse me këto masa përfshihet edhe mbyllja e kufijve.

Ai tha se virusi është i shpërndarë pothuajse në mënyrë të njëjtë në të gjitha vendet e rajonit, dhe se nuk ka efekt që të mbyllen ato.

“Nuk ka masa për bllokimin e kufijve. Posaçërisht me mbylljen e objekteve hotelerik, nuk ka kuptim. Pra nuk ka vendim për mbylljen e kufijve”, ka thënë kryeministri Zoran Zaev, raporton SHENJA.

LEXO »  Zaev: Lajmet e rreme janë të tmerrshme dhe ne duhet t’i luftojmë ato

Lajme të ngjashme

DEA e mbështet luftën me narko tregtinë në Maqedoninë e Veriut

PressOnline.mk

Shumica e qytetarëve në Maqedoni mendojnë se përgjohen nga shërbimet sekrete

PressOnline.mk

Gati për ‘përplasje’/ Anija turke provokon zonën e Rojes Bregdetare në Greqi (Video)

PressOnline.mk

Lumi i Kadinës rrezikon të mbetet pa peshq!

Press Online

BE-ja e shqetësuar për investimet kineze në Ballkan

Press Online

Ndërron jetë mjeku i mirënjohur Dali Lala

PressOnline.mk