MAQEDONI TOP LAJM

Masat që miratohen sot, u propozuan shumë më herët

Nga Komisioni për Sëmundje Ngjitëse, për TV21 bëjnë të ditur, se masat për parandalimin e shpërndarjes së Covid-19, për të cilat do të vendos sot Qeveria e Maqedonisë së Veriut, janë propozuar shumë më herët.

Bëjnë të ditur, se në pakon e masave anti-Covid, parashihet zgjatja e orës policore, nga ora 20:00 deri në ora 05:00, dhe mbyllje e kafeneve, pjesërisht dhe tërësisht.

“Për momentin këto janë masat, nuk ka të tjera”, thanë nga Komisioni për Sëmundje Ngjitëse për TV21.

Ndaj këtyre masave do të vendoset sot, në seancë qeveritare duke filluar nga ora 13:00.

LEXO »  Stoltenberg: Maqedonia e Veriut është një aleat i vlefshëm i NATO-s

Lajme të ngjashme

Zekiri: Gruevski mund të kthehet në Maqedoni vetëm nëse vuan burgimin

PressOnline.mk

Moti sot kryesisht i kthjellët

Press Online

Rreth tre mijë persona morën vaksinën “Sputnik V” dje në Maqedoni

PressOnline.mk

Osmani: I ndajmë vlerat e përbashkëta me NATO-n, qëndrojmë dorë për dorë me aleatët tanë

Press Online

Ligji për shtetësinë, përplasje mes opozitës shqiptare dhe MPB-së

Press Online

Zaev: Zgjidhja për shtetësinë, javën e ardhshme (VIDEO)

PressOnline.mk