MAQEDONI TOP LAJM

Pendarovski: Jam paraqitur për vaksinim, do të marr cilëndo vaksinë që është në dispozicion

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka konfirmuar se para disa ditësh është paraqitur në ueb faqen për vaksinim duke shtuar se do të vaksinohet sipas planit shtetëror të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë

“Kuptohet se do të vaksinohem me vaksinën që do të jetë e në dispozicion . Këtë e them pasi ekzistojnë lloje të ndryshme të kontroversiteteve për vaksinat dhe mund t’ju siguroj se gjithçka që është miratuar në vendin tonë nga autoritetet kompetent është e verifikuar.

Të gjitha vaksinat që janë importuar dhe aplikohen tek qytetarët tanë janë 100 për qind të kontrolluara, si të vaksinoheni në cilindo shtet evropian”, tha sot presidenti Pendarovski pas promovimit të pullës postare me rastin e 100 vjetorit nga lindja e Bllazhe Koneskit.

LEXO »  Kuvend, miratohet pako e pestë ekonomike

Lajme të ngjashme

Server: Rusët dhe serbët po krijojnë probleme në Ballkan

Press Online

Kthimi i kredive bëhet më i vështirë për qytetarët

Press Online

Nga ky vit nuk do të importohen më vetura “Euro 4”

Press Online

Best Places to Get Your Mexican Food Fix When You Visit Mexico City

Press Online

Eksperti amerikan i habitur si shqiptarët e Maqedonisë nuk e përkrahin Nënën Terezën e Skenderbeun!

Press Online

Pastrimi i gjyqësorit, kusht për drejtësi të pavarur

Press Online