BOTA

Policia e Zvicrës sekuestron tetë vetura, bënin zhurëm të madhe në qytet

Policia zvicërane ka ndaluar tetë vetura në qytetin e Thunit. Poashtu, shoferët e veturave janë ftuar për intervistim nga policia në Zvicër.

Arsyeja e ndalimit të këtyre veturave është bërë sepse ato po bënin zhurëm të madhe në qytet.

Automjetet janë dërguar në qendrën e inspektimit të trafikut ku do të kontrollohen teknikisht.

Ndaj drejtuesve të makinave pritet të ngritet akuzë për shkaktimin e panevojshëm të zhurmës dhe për shkeljen e Aktit të Trafikut Rrugor./Indeksonline/

LEXO »  Trazirat ekonomike në Turqi çojnë njerëzit drejt Bitcoinit

Lajme të ngjashme

Zvicra po përdor robotët me drita ultravjollcë për të pastruar aeroplanët nga virusët

PressOnline.mk

SHBA-ja të udhëheqë kauzën për demokraci, thonë tri organizata amerikane

PressOnline.mk

Nami në Itali, italianët “pushtojnë” rrugët pas mbylljes së bizneseve nga qeveria

PressOnline.mk

“Marrëdhëniet Turqi-BE mund të ecin përpara me një vrull pozitiv”

PressOnline.mk

OBSH thirrje të gjitha shteteve në botë: Mbyllni tregjet e kafshëve!

PressOnline.mk

SHBA-ja i kërkon Turqisë të mos e mbajë armatimin rus

Press Online