MAQEDONI TOP LAJM

Qeveria me masa të reja: Objektet hotelerike do të mbyllen për dy javë, ora policore të nisë në 20:00

Pritet që Qeveria e Maqedonisë së Veriut të sjell masa të reja për të përballur me përhapjen e koronavirusit. Kjo ka dalë pas takimit të Shtabit Kryesor Kordinativ, shkruan “360 shkallë”.

Sipas tyre, prej nesër në 14 ditët e ardhshme do të mbyllen objektet hotilerike.

Po ashtu edhe ora policore do të fillojë dy orë më herët, kështu që në vend prej orës 22:00 ajo do të fillojë në orën 20:00 dhe do të zgjas deri në orën 05:00 të mëngjesit.

Gjatë ditës pritet që Qeveria të mbajt seancë për t’i formalizuar vendimet.

LEXO »  Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Lajme të ngjashme

Ora policore dhe masat tjera restriktive mbeten në fuqi edhe një javë

PressOnline.mk

Zaev: 300 mijë vaksina gjatë prillit

PressOnline.mk

Sela: Jemi në rrugë të mbarë për të zgjidhur çështjen e shtetësisë

PressOnline.mk

Kërkohet drejtësi evropiane, jo politike

PressOnline.mk

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

PressOnline.mk

Maqedonia i bashkëngjitet vendeve të BE-së në sanksionet ndaj Kinës dhe Mianmarit për shkeljen e të drejtave të njeriut

PressOnline.mk