MAQEDONI

Qyteti i Shkupit do të largoj njërën anije nga Lumi Vardar

Qyteti i Shkupit sot pritet të nis prishjen e njërës anije në Lumin Vardar, që është e vendosur përball hotelit “Holiday In”.

Nga Qyteti i Shkupit njoftojnë se janë plotësuar të gjitha kushtet juridike që anija të largohet nga shtrati i lumit, ndërsa pritet që sot të nis largimi i pjesshëm. Anija pritet të largohet nga ekipi i N.P. “Rrugët dhe rrugicat”, ndërsa pritet asistencë edhe nga policia.

LEXO »  BE kërkon ndryshim urgjent të Kodit Zgjedhor

Lajme të ngjashme

Lajmi Fundit/ Covid-19 i merr jetën ish prokurorit Marko Zverlevski

PressOnline.mk

Njihuni me ushqimet që luftojnë depresionin

Press Online

Zaev dhe Spasovski qytetarëve të konfesionit islam ua urojnë muajin e shenjtë të Ramazanit

Press Online

27 për qind e pronave, në emër të grave

Press Online

Të padukshmit e Maqedonisë

Press Online

Bërns: Të gjitha vendet kanë nevojë për qasje në vaksinat

Press Online