MAQEDONI

Seanca gjyqësore për rastin “Titanik”, shtyhet për më 14 prill

Tre seancat e radhës për rastin “Titanik” në Gjykatën Penale- Shkup, nuk do të mbahen për shkak të izolimit të disa të akuzuarve.

“Informojmë opinionin se seancat gjyqësore të caktuar për më 5, 9 dhe 12 prill 2021 anulohen për shkak të izolimit të disa të akuzuarve. Seanca e radhës është caktuar për më 14 prill”, njoftojnë nga Gjykata Penale-Shkup.

LEXO »  Sanksionohen 152 vozitës në Shkup, 19 për tejkalim të shpejtësisë

Lajme të ngjashme

Regjistrohet rasti i parë me efekte anësore nga AstraZeneca në Maqedoni

PressOnline.mk

Pastrimi i gjyqësorit, kusht për drejtësi të pavarur

Press Online

Nismë në BE, Ballkani Perëndimor të kthehet në agjendë

Press Online

E rëndë, blen mix të perimeve dhe i del e papritura!

PressOnline.mk

Nëse nuk miratohet ligji për mbështetjen e pagave, 7 400 punëtorë do të mbeten në rrugë

Press Online

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

PressOnline.mk