BOTA

Tensione në Mesdhe/ Greqia shtyn refugjatët drejt Turqisë, ndërhyn ushtria turke

Vijojnë tensionet në Mesdhe mes forcave turke dhe greke.

Këtë herë shkak është bërë një mjet lundrues i mbushur me refugjatë, përfshirë edhe fëmijë.

Sipas pamjeve që kanë publikuar mediat turke, pala greke është duke u përpjekur ti shtyjë refugjatët drejt ujërave turke, ndërsa u desh ndërhyrja e Forcave Detare të Ankarasë që grekët të tërhiqen dhe jeta e refugjatëve të mos rrezikohen, përcjell Ora News.

Ngjarja e regjistruar në veri të ishullit Lesbos është fiksuar nga një dron.

 

LEXO »  Aeroplani ushtarak turk rrëzohet gjatë stërvitjes dhe përfundon në det, shpëtojnë mrekullisht dy pilotët

Lajme të ngjashme

Liderët botërorë kërkojnë marrëveshje për t’u përgatitur për pandemitë e ardhshme

PressOnline.mk

Deputeti kanadez kërkon falje pasi shfaqet nudo në Zoom

PressOnline.mk

SHBA-ja do të dërgojë edhe 500 trupa ushtarake në Gjermani

PressOnline.mk

Pentagoni e miraton vazhdimin e pranisë së Gardës Kombëtare në Capitol

Press Online

Në Turqi, mjekët ngjiten maleve për të vaksinuar popullsinë

PressOnline.mk

Ari rritet me mbi 1% / Merr nxitje nga rënia e dollarit, interesat e borxhit dhe paketa e Biden

PressOnline.mk