MAQEDONI TOP LAJM

Zaev: Verzioni britanik po merr hov , andaj jemi të detyruar për masa të reja

Qeveria në mbledhjen e sotme ka miratuar propozimet e Komisionit për Sëmundje Infektive (KSI) të cilat parashikojnë që ora policore të filloj në ora 20:00 dhe të zgjas deri në ora 05:00 të mëngjesit. Ndërkohë si masë tjetër sot është miratuar edhe mbyllja e lokaleve dhe objekteve gastronomike, që do të hyj në fuqi nga dita e mërkurë.

“Versioni britanik po merr hov, andaj jemi të detyruar për masa të reja të cilat i ndërmorëm në konsultim me institucionet përkatëse”, tha Zaev.

LEXO »  Kurti: Tash kemi hyrë në zonën e re të prosperitetit për popullin e Kosovës

Lajme të ngjashme

Afrohet Ramazani, OBSH-ja me rekomandime

Press Online

Dimitrov: Nëse nuk ka lëvizje të procesit inkuadrues do të jetë vështirë që BE-ja ta ruajë kredibilitetin e Ballkanit Perëndimor

Press Online

MPJ konfirmon: Diplomatja nga Maqedonia e Veriut u gjet e vdekur në Nju Jork

Press Online

Metoda natyrale për të rënë në peshë

PressOnline.mk

McDonald’s rikthehet në Maqedoninë e Veriut?

PressOnline.mk

Filipçe: Gjatë prillit mbërrijnë 20 mijë doza të vaksinës Pfizer

PressOnline.mk