MAQEDONI TOP LAJM

Aksion i madh brenda MPB-së, arrestohen disa policë për falsifikim të dokumenteve

Janë arrestuar dhjetëra zyrtarë policorë, nën dyshimet se kanë falsifikuar pasaporta dhe dokumente tjera personale.

Siç raportojnë disa mediume, hetimet janë zhvilluar brenda një viti dhe janë mbledhur dëshmi, të cilat konfirmojnë se policët kanë kryer vepra penale.

Aksioni zbatohet në koordinim me Zyrën për hetime të Ambasadës Amerikane dhe Interpol-in.

Nga MPB thonë se aksioni është në rrjedhë, ndërsa me detaje do të dalin pasi të përfundojë./Telegrafi

LEXO »  Vazhdon regjistrimi në mërgatë, edhe pse në Maqedoni u shty

Lajme të ngjashme

Kamçev mbetet në paraburgim

PressOnline.mk

Biden: 90% e të rriturve amerikanë do të kenë të drejtë vaksinimi në prill

Press Online

Best Places to Get Your Mexican Food Fix When You Visit Mexico City

Press Online

Maqedonia në kërkim të nomadëve digjitalë

Press Online

Rimëkëmbja ekonomike, e varur nga vaksinimi

Press Online

Studim: Foshnjat e lindura nga gratë me Covid-19 kanë antitrupa

Press Online