MAQEDONI TOP LAJM

Aplikoni, supermarketi gjerman ‘Lidl’ punëson në Maqedoni

Zinxhiri ndërkombëtar i supermarketeve gjermane Lidl po rekruton staf në Maqedoni. Në varësi të pozicionit, kërkohet të paktën 2 vjet përvojë, njohuri të mira të gjuhës angleze ose gjermane.

Pas hyrjes në Slloveni, Kroaci dhe Serbi, zinxhiri gjerman i shitjes me pakicë Lidl do të hapë supermarketin e tij të parë në Maqedoninë Veriore, sipas portalit të specializuar “Revista Evropiane e Supermarketit” (ESM), me qendër në kryeqytetin irlandez Dublin.

Kompania gjermane së fundmi regjistroi filialin e saj në vend me emrin “Lidl Maqedonia Veriore”, e cila do të jetë nën juridiksionin e degës Bullgare të “Lidl”.

Menaxherët bullgarë nuk kanë dhënë më shumë detaje deri më tani, pavarësisht raporteve se ata tashmë janë duke biseduar me kryetarët e bashkive për vendndodhjet e mundshme në disa qytete anembanë Maqedonisë./transmeton tetova1

Për nevojat e Lidl, The HeadHunter Group, kompania e rekrutimit publikon reklama që mund t’i shikoni duke klikuar KETU

LEXO »  Muhamed Zekiri uron Vjosa Osmanin: Ju prift e mbara

Lajme të ngjashme

Tetovë, rritet interesimi i të moshuarve për vaksinim kundër Covid-19

PressOnline.mk

Restorantet e dasmave dhe objektet tjera gastronomike kërkojnë ndihmë prej 5 mijë deri 16 mijë euro

PressOnline.mk

RMV, Kuvend: Pakoja e pestë e masave anti-krizë sot në rend dite

PressOnline.mk

Pse duhet të ecim së paku 30 minuta në ditë?

Press Online

Diplomatja nga Maqedonia gjendet e vdekur në Nju Jork

Press Online

Pavlevska: Virusi është jashtë çdo kontrolli, respektoni masat

PressOnline.mk