MAQEDONI

Filipçe: Mes 15-20 prillit presim vaksinat kineze dhe Pfizer

I pyetur se Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se ditëve në vijim pritet të vijnë edhe 20 mijë vaksina Sputnik V, si pjesë e donacionit të gjithsej 40 mijë dozave nga Serbia.

Filipçe tha se brenda prillit pritet të arrijnë edhe vaksinat kineze dhe Pfizer, pas çka do të rritet edhe numri i të vaksinuarve në bazë ditore.

LEXO »  Kush do të financojë ndërtimin e autostradave në Maqedoninë Perëndimore?

Lajme të ngjashme

“Zhan Mitrev” ul çmimet: Në vend të 12.000 eurove mjekimi nga Covid-19 tani 6.000 euro

PressOnline.mk

Pse duhet të ecim së paku 30 minuta në ditë?

Press Online

Aplikoni, supermarketi gjerman ‘Lidl’ punëson në Maqedoni

PressOnline.mk

Arrestohet në Hamburg shtetasi i Maqedonisë, i dënuar me 17 vjet burgim

PressOnline.mk

3 arsyet pse duhet të hani më shumë spinaq

Press Online

Burgim të përjetshëm për tre të akuzuarit e “Monstrës”

Press Online