SPORT

Ibrahimoviç, në Suedi nga një hero në zero/ Po kritikohet sepse mbyti një luan në Afrikë!

Zlatan Ibrahimoviç është mbushur me kritika në vendlindjen e tij, Malmo të Suedisë!

Sulmuesi i AC Milan pretendohet se ka vrarë një luan në Afrikën e Jugut gjatë vitit 2011, shkruan IndeksOnline

Edhe pse thuhet se Ibrahimoviç e kishte licencën për ta bërë këtë gjë – në Suedi po kritikohet, pasi lojtari ka marrë me vete në shtëpinë e tij, lëkuren, nofullën dhe kafkën e luanit.

39-vjeçari është i pasionuar pas luanëve. Ai e cilëson vetën si të tillë, madje ka edhe një tatuazh në trupin e tij.

Një raport nga Fondi Ndërkombëtar për Mirëqenien e Kafshëve thotë se nga viti 2004 deri 2014 rreth 1.7 milionë kafshë u vranë për t’ia marr lëkuren me vete në shtëpinë e tyre./IndeksOnline/

LEXO »  Lara Gut-Behrami sërish në podium, fiton të bronztën

Lajme të ngjashme

Interi pas mbrojtësit Mandi

Press Online

Nga Ronaldo, te Nedved e Paratici, ish presidenti i Juves nuk i kursen kritikat

Press Online

Ziyech do të largohet nga Chelsea

Press Online

Kloppi kërkohet në Bundesliga

Press Online

Pirlo shpreson që Dybala të mbetet te Juventusi

Press Online

Rabioti drejt Premier Leagues

Press Online