MAQEDONI TOP LAJM

“KAM” kërkon të zbardhet deri në fund rasti me produktin ku u gjet mi i ngordhur

Kompania “KAM” nëpërmjet një njoftimi ka reaguar në lidhje me rastin me produktin ku u gjet mi i ngordhur, ndërsa kërkojnë nga institucionet kompetente të hetojnë rastin deri në fund.

Ata thonë se vazhdimisht kontrollojnë cilësinë e prodhimeve dhe afatin e tyre, si dhe punojnë në përputhje me rregullat ligjore.

“I tillë është rasti me produktet nga prodhuesi në fjalë, i cili në tremujorin e kaluar të këtij viti është kontrolluar tre herë. Menjëherë pas publikimit të informacionit, në përputhje me procedurat e kompanisë, ligjet dhe standardet në fuqi për të mbrojtur interesat e klientëve, KAM menjëherë filloi procedurë për të hetuar rastin dhe produkti në fjalë u tërhoq plotësisht nga të gjitha tregjet tona, deri në zbardhjen e rastit nga organet kompetente të inspektimit”, thuhet në njoftimin e “KAM”.

U gjet mi në përzierjen e perimeve, AUV tërheq produktin nga shitoret e Maqedonisë
Më tej shtojnë se pas konfirmimit të gjendjes faktike, do të mund të merren të gjitha masat adekuate ligjore me qëllim të informimit të drejt të opinionit dhe mbrojtjes së interesit të konsumatorëve./Telegrafi/

LEXO »  Ambasada amerikane: Lufta kundër korrupsionit dhe krimit, fokus thelbësor i partneritetit tonë strategjik

Lajme të ngjashme

Në Shkup përhapet letra: Mos e festo Vitin e Ri

Press Online

Korrupsioni në nivele të larta përmes tenderëve

Press Online

This Week in Houston Food Blogs: High-Protein Recipes and Low Fat Shakes

Press Online

Sindikalistët kërkojnë rritjen e pagës minimale

Press Online

Sela: Jo Naser Zyberit, politizimi i institucionit të Avokatit të Popullit nuk do të tolerohet

Press Online

Nis vaksinimi i pjesëtarëve të ushtrisë së Maqedonisë

PressOnline.mk