RAJON

Kamberi ua dhuron liderëve serbë nga një libër për paragjykimet ndaj shqiptarëve

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ua ka dhuruar nga një kopje të librit “Shqiptari imagjinar – Simbolika e Kosovës dhe figura e shqiptarit në kulturën serbe”, kryeministres serbe Ana Bërnabiq dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Përmes një postimi në Facebook, Kamberi ka thënë se shpreson që libri t’u shërbejë liderëve serbë në ushtrimin e detyrave shtetërore pa paragjykime.

Kamberi ka thënë se ky libër sqaron “krijimin e paragjykimeve në kulturën, historinë dhe politikën serbe kundrejt shqiptarëve e që drejtpërdrejtë lidhen me aspiratat serbe për Kosovën në gjysmën e dytë të shekullit XIX”.

LEXO »  Fillon edhe në Shqipëri epoka e “bankingut të hapur”

Lajme të ngjashme

Bisedimet me Kosovën dhe fitorja e Biden, Vuçiq: S’na presin ditë të mira

Press Online

Vetëvendosje paralajmëron zgjedhje në rast se Osmani nuk bëhet presidente: Nuk pranojmë asnjë kandidat tjetër

PressOnline.mk

Petrit Ajeti emërohet drejtor i AKI-së

PressOnline.mk

Zbuloni qytetete Shqipërisë, ku burrat dhe gratë janë më “dembelë”

Press Online

Keqpërdorim të detyrës, arrestohen dy ish-drejtor të Telekomit

PressOnline.mk

Mashtrimet përmes “call center”/ Policia gjermane pjesë e bastisjeve në Prishtinë (Foto)

PressOnline.mk