SHOWBIZ

Kim Kardashian është zyrtarisht miliardere

Kim ka marrë statusin e miliarderes.
Forbes njoftoi përfshirjen e Kim Kardashian në listën e Miliarderëve të Botës për herë të parë të martën duke cituar dy bizneset e saj fitimprurëse, KKW Beauty dhe Skims, si dhe para të gatshme nga “Keeping Up With the Kardashians” dhe marrëveshjet e tjera, shkruan Page Six, transmeton lajmi.net.Vlera e Kardashian u rrit nga 780 milionë dollarë në tetor në 1 miliard dollarë.

“Theshtë hera e parë që unë jam larguar nga marrja e marrëveshjeve të licencimit dhe kam kaluar në të qenit një pronare,” i tha Kardashian Forbes më 2017, kur shpalli linjën e saj kozmetike.Kardashian, 40 vjeçe, vazhdoi të shiste 20 përqind të aksioneve të KKW Beauty tek Coty për 200 milionë dollarë, gjë që e vlerësoi kompaninë e saj në 1 miliard dollarë.Ajo nisi kompaninë e veshjeve Skims më 2019 dhe vazhdoi me linjat e reja edhe gjatë pandemisë.

Kim mban shumicën e aksioneve në kompani, e cila nuk ka zbuluar të ardhurat e saj, raportoi Forbes.Kur ajo doli për herë të parë në kopertinën e Forbes, ajo u përgjigj: “Jo keq për një vajzë pa talent”.Lista e miliarderëve të Forbes u përball me dramë kur e quajti Jenner, tani 23 vjeçe, si miliarderja më e re, me pasuri të arritur vet.

Pasi e përfshiu në listën e saj, Forbes lëshoi një deklaratë tjetër duke pretenduar se ajo kishte falsifikuar deklaratat e taksave, në rrugën drejt statusit të miliarderes.

Forbes vlerësoi se Jenner në të vërtetë kishte pasuri në vlerë pak më shumë se 900 milionë dollarë në maj të vitit 2020, një vit pasi i dha asaj titullin e miliarderes në moshën 21 vjeçe. /Lajmi.net

LEXO »  Dafina Zeqiri publikon foto intime me të dashurin në ditën e të dashuruarve

Lajme të ngjashme

Xeni: Zotërinjtë nga politika i kanë futur 1000 deri 2000 veta nëpër salla, e neve nuk na lejojnë as 150

PressOnline.mk

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse me paraqitjen e fundit (FOTO)

Press Online

Eneda Tarifa tregon eksperiencën në Eurovizion: Dola me traumë, ja ku u penalizova

Press Online

Sara pa komplekse, shfaqet pa pikë grimi

PressOnline.mk

Megan Thee Stallion planifikon të performojë me Byoncen në “Grammy 2021”

Press Online

Eneda Tarifa lanson baladën “Për ty”

Press Online