RAJON

Parking pa pagesë në çdo qytet edhe për shqiptarët e Luginës së Preshevës!

Kryeministri Zoran Zaev disa ditë më parë paralajmëroi se Qeveria do të propozojë heqjen e taksës rrugore për turistët serb, ndërsa si duket kjo do të zgjerohet edhe me propozime tjera.

Drejtori i Agjencisë për Promovim dhe Përkrahje të Turizmit, Lupço Jovanovski ka propozuar që turistët serb në vendin tonë të kenë parking pa pagesë, bileta për muze, si dhe lirime në kafene dhe hotele.

“Dora e zgjatur asnjëherë nuk duhet harruar! Propozoj: bileta pa pagesë në të gjitha muzetë, parking pa pagesë në të gjitha qytetet, lirime në objektet hotelerike, lirime në kapacitetet strehuese, transfert i shpejtë në pikat kufitare”, shkruan Jovanovski/SHENJA.

LEXO »  E martuan kur i kishte 13 vjet, e moshuara nga Kaçaniku: Nuk do t’ia falë kurrë babës

Lajme të ngjashme

Hoxhë Fatmir Latifi: Mos na i mbyllni Xhamitë për Ramazan, virusi shërohet edhe me lutje

PressOnline.mk

Ushtarja britanike në Kaçanik të Kosovës, aty ku dyshohej për një varr masiv

Press Online

Bërnabiq: Serbia ka vaksinuar me dozën e dytë rreth 20 për qind të popullatës

PressOnline.mk

Bisedimet me Kosovën dhe fitorja e Biden, Vuçiq: S’na presin ditë të mira

Press Online

Stano: Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon

Press Online

Tragjike në Greqi: Humbin jetën 3 elektriçista, njëri prej tyre shqiptar

PressOnline.mk