MAQEDONI TOP LAJM

Pendarovski uroi Osmanin

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen si presidente e Kosovës.

Në urimin e tij, Pendarovski ka shprehur besimin, se me zgjedhjen e Osmanit, bashkëpunimi midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të vazhdojë me intensitet më të fuqishëm.

“Urime për @VjosaOsmaniMP, Presidentja e re e Republikës së Kosovës. Besoj se bashkëpunimi midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të vazhdojë me intensitet më të fuqishëm, në shpirtin e marrëdhënieve të mira fqinjësore dhe miqësore”, shkroi në urimin e tij në “Twitter”.

LEXO »  How Grand Theft Auto Hijacked the Industry, Cutting a big Piece of Gaming Totals

Lajme të ngjashme

Vendi, në kulmin e valës së tretë të pandemisë

PressOnline.mk

Gabimet që shkaktojnë probleme me tretjen

Press Online

Domethënia e pikave të kuqe në trup, çfarë janë?

Press Online

AK-Invest – fituese e çmimit kompania me rritje më të shpejtë në ngjarjen TOP 100

Press Online

The Make-up Conference in New York this Winter Unveils Hot Innovations

Press Online

Diaspora e Bashkuar: Shqiptarët të nxjerrin vetëm një kandidat për Kërçovën

PressOnline.mk