SPORT

Sonte sfida e para të çerekfinales, derbi në Madrid

Sonte do të zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpulit, derisa Mançester Siti e pret Borusia Dortmundin. Real Madrid synon të bëjë befasinë këtë edicion duke provuar të fitojë Ligën e Kampionëve, ngase siç dihet nuk shihej si favorit dhe është nënvlerësuar në disa situata.

Kurse, Liverpuli kërkon ‘hakmarrjen’ e para dy viteve dhe gjithashtu duan trofeun me prestigjiozë në vend për të siguruar pjesëmarrjen edhe edicionin tjetër, ngase nuk dihet nëse do mbesin në top katër. Nga ana tjetër, Mançester Siti nuk do ta këtë aq të lehtë ndaj Borusia Dortmundit. Të dy takimet nisin në ora 21:00.

LEXO »  Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbapes dhe Nejmarit

Lajme të ngjashme

Për Zidanen, Benzema është sulmuesi më i mirë në historinë e Francës

Press Online

Mourinho pret transferimin e Skriniarit

Press Online

Berisha ftohet nga Gjermania U21

Press Online

Frankfurti kërkon 40 milionë euro për Silvan

Press Online

Spanja vazhdon me nënçmim, “Kosovo” e shkruan me shkronja më të vogla

Press Online

Oezili pritet t’i bashkohet Fenerbahçes

Press Online