MAQEDONI

Spasovski: Do të ndalojmë anëtarësimin e policëve në parti politike

-Vetingu në Agjencinë për Siguri Kombëtare është kryer me sukses, ndërsa si proces po vazhdon në Departamentin për kontroll të brendshëm dhe standarde profesionale, deklaroi ministri i Brendshëm Oliver Spasovski.

Në të njëjtën kohë, Spasovski njoftoi se anëtarët e Ministrisë së Brendshme së shpejti nuk do të mund t’i bashkëngjiten asnjë partie politike.

“Ne kemi bërë një sërë ndryshimesh ligjore që do të jenë në procedurat qeveritare dhe parlamentare, kryesisht depolitizimi i policisë; pjesëtarët e policisë nuk do të mund të anëtarësohen në parti politike, e as të jenë pjesë e organeve drejtuese të partive”, tha Spasovski në një deklaratë për “Kanal77”.

LEXO »  Eurointegrimi i Shkupit dhe Tiranës, mes prioriteteve të presidencës portugeze

Lajme të ngjashme

How Pixar Brings it’s Animated Movies to Life with Disney’s New Film

Press Online

Diaspora e Bashkuar: Shqiptarët të nxjerrin vetëm një kandidat për Kërçovën

PressOnline.mk

Banorët e lagjes së Drenocit në Tetovë, blejnë ujë nga bashkëqytetarët e tyre

PressOnline.mk

McDonald’s rikthehet në Maqedoninë e Veriut?

PressOnline.mk

Maqedonia kritikon BE-në për mungesë të ndihmës me vaksina

Press Online

Ambasada amerikane: Lufta kundër korrupsionit dhe krimit, fokus thelbësor i partneritetit tonë strategjik

Press Online