MAQEDONI TOP LAJM

Arrestohet në Hamburg shtetasi i Maqedonisë, i dënuar me 17 vjet burgim

Gjatë ditës së djeshme në Hamburg të Gjermanisë policia gjermane në bashkëpunim me Ministrin e Punë të Brendshme të Republikës së Maqedonisë kanë privuar nga liria shtetasin e Maqedonisë K.D. i cili është kërkuar me fletë-arrest ndërkombëtarë për vuajtje të dënimit prej 17 vjet burgim.

K.D. është i dënuar për më shumë vepra penale, mes të cilave për vjedhje të rënda, mashtrime dhe falsifikim të dokumenteve.

Nga MPB-ja njoftojnë se ky aksion është rezultat i bashkëpunimit mes MPB-së dhe policisë gjermane.

LEXO »  Dy vjet për rimëkëmbje ekonomike

Lajme të ngjashme

Mariçiq: Do të arrihet marrëveshje për ligjin për shtetësi

Press Online

Zekiri: Gruevski mund të kthehet në Maqedoni vetëm nëse vuan burgimin

PressOnline.mk

Pas dy dekadave Maqedonia bëhet gati për regjistrimin e popullsisë

Press Online

Pendarovski: Jam paraqitur për vaksinim, do të marr cilëndo vaksinë që është në dispozicion

PressOnline.mk

Shqiptarët po plaçkiten, paguajnë 5 herë fatura më të shtrenjta të rrymës se të tjerët

Press Online

Deponitë e lumenjve problem dhe sfidë serioze për Maqedoninë e Veriut

Press Online