MAQEDONI

Aziri: Në Maqedoni më lehtë marrin shtetësi kriminelët ndërkombëtar sesa qytetarët që kanë lindur këtu

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend ka komentuar rastin “Mafia”, duke e lidhur me Ligjin për Shtetësi.

“Skandali ka të bëj me pajisjen me shtetësi dhe me dokumente udhëtimi për 214 kriminel dhe narko-diler të huaj. Në Republikën e Maqedonisë së Veriut më lehtë mund të merr shtetësi si kriminel dhe shpërndarës i narkotikëve në rrjetin ndërkombëtarë , sesa të jesh i luindur dhe rritur në këtë shtet”, tha mes tjerash Aziri.

LEXO »  Zaev i shkruan letër Kurtit

Lajme të ngjashme

Qytetarët e Maqedonisë optimistë për vitin 2021

Press Online

Për një banesë të njëjtë në Shkup, paguhet tatim për qarkullim të patundshmërive edhe nga dy herë

Press Online

Kanë mbetur edhe 14 mijë vaksina, të hënën do të arrijnë të kompanisë “Pfizer”

PressOnline.mk

Norvegjia do t’i dhurojë respiratorë Maqedonisë së Veriut

PressOnline.mk

Lufta kundër ndotjes së ajrit me qasje shpërfillëse

Press Online

Ndërron jetë mjeku i mirënjohur Dali Lala

PressOnline.mk