SHOWBIZ

Dua Lipa e nominuar në katër kategori për çmimet “iHeartRadio Music Awards”

E mrekullueshmja Dua Lipa vazhdon të jetë ndër artistet më të nominuara në ceremonitë shpërblyese të muzikës.

E radhës është ngjarja e përvitshme “iHeartRadio Music Award”, ku këngëtarja me prejardhje kosovare ka arritur t’i fitojë 4 nominime në kategoritë: “Artistja më e mirë e vitit”, “Kënga më e mirë e vitit” për hitin e saj “Don’t Start Now”, “Teksi më i mirë” dhe “Videoklipi më i mirë”, po ashtu për këngën “Don’t Start Now”.

Me më së shumti nominime për çmimet “iHeartRadio Music”, sivjet po kryeson ylli kanadez i muzikës, The Weeknd, me tetë sosh. Pas tij renditen Meghan Thee Stallion, Roddy Rich, Harry Styles, Justin Bieber, Post Malone dhe të tjerë.

Ceremonia e ndarjes së këtyre shpërblimeve mbahet live më 27 maj në teatrin “Dolby” të Los Angelesit, ndërsa ngjarja do të transmetohet në kanalin “Fox”.

Suksesi i albumit të dytë të Dua Lipës, “Future Nostalgia” ka qenë i padiskutueshëm, duke e vënë atë në listën e artisteve më të dëgjuara në radio e platforma muzikore, dhe më të nominuar nëpër ceremoni të ndryshme shpërblyese.

LEXO »  E ç’ka më shumë JLo se Arbnora Ademaj?!

Lajme të ngjashme

Beyonce me nëntë nominime por nuk do të performojë në “Grammy”

Press Online

Djema mbahuni! Enca tregon gjoksin nga afër në Dubai..

PressOnline.mk

‘Gara’ e motrave Jenner për fotot në bikini, Kylie e Kendall ‘ngritin’ temperaturat

Press Online

Lipa flet në “CBS” mbi Kosovën dhe thjeshtësinë pavarësisht famës

Press Online

Luana Vjollca “fluturon” mbi Dubai

Press Online

Aurela Gaçe publikon këngën e re “Një pikë”

Press Online