MAQEDONI

Filipçe: Tetë mjekë nga sektori privat i bashkëngjiten kolegëve të institucioneve të shëndetit publik

Prej nesër 8 mjekë nga sektori privat i shëndetësisë do t’i bashkëngjiten kolegëve nga Institucionet shëndetësore publike. Është shumë e rëndësishme që të rrisim kapacitetin e resurseve njerëzorë në përballje me këtë valë të fuqishme të pandemisë, ka shkruar në statusin e tij zyrtar në Facebook, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

“Presioni është i madh dhe në bazë ditore planifikohet dhe plotësohet me qëllim që të gjithë pacientët të marrin kujdesin e duhur. Apeloj që të respektohen masat restriktive si dhe të gjitha rekomandimet për mbrojtje me qëllim që të mbrojmë sistemin shëndetësorë”, ka shkruar Filipçe.

LEXO »  Osmani: I ndajmë vlerat e përbashkëta me NATO-n, qëndrojmë dorë për dorë me aleatët tanë

Lajme të ngjashme

Maqedonia në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

Press Online

Kompanitë përballen me vështirësi për shlyerjen e kredive

Press Online

Mickoski: Diaspora do të evidentohet, nuk mund të jetë pjesë e regjistrimit

PressOnline.mk

Vaksinimi masiv fillon nesër, janë caktuar termine për 3000 qytetarë

Press Online

Sela: Nuk e kuptojmë sjelljen e Xhaferit, besoj të mos e kishte nga ditëlindja

PressOnline.mk

Amazon and Alphabet report sales surge this quarter

Press Online