MAQEDONI

Korridori 8, Osmani: Deri në Qafë Thanë autostrada gati deri në vitin 2025!

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sonte në Click Plus foli edhe për ndërtimin e korridorit 8. Osmani tha se korridori 8 do të përfundojë këtë mandat.

“Qeveria nënshkruajti memorandum drejtpërdrejtë me kompaninë Bechtel-Enka. Kompania Bechtel-Enka do ta projektoj dhe do ta ndërtojë korridorin 8. Është kompani serioze. Korridori 8 do të përfundojë këtë mandat”, tha në Click Plus, Bujar Osmani – Ministër i Punëve të Jashtme.

LEXO »  Regjistrimi do të ndihmojë në krijimin e politikave për parandalimin e migrimit

Lajme të ngjashme

Anulohet monopoli i tregut postar, interes për licenca të reja

Press Online

Reshje intensive të borës në “Kodrën e Diellit” në Tetovë

Press Online

Zaev: Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Press Online

Ambasadori maqedonas në Sofje thirret në MPJ-në bullgare

Press Online

Karaxhovski: Pesë janë qytetet në gjendje më kritike!

PressOnline.mk

Pastrimi në gjyqësor mbetet prioritet edhe për vitin 2021

Press Online