MAQEDONI

Nis vaksinimi i pjesëtarëve të ushtrisë së Maqedonisë

Në sallën sportive “Boris Trajkovski” po vazhdon imunizimi i qytetarëve të cilët konsiderohen si kategori më e rrezikuar dhe e personave mbi 77 vjeç.

Gjatë ditës së sotme ka nisur edhe imunizimi i pjesëtarëve të Ar matës.

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska në rrjetet sociale ka publikuar fotografi nga procesi i imunizimit të ushtarëve.

Sipas statistikave të fundit, në vendin tonë kundër Covid-19 janë vaksinuar mbi 12 mijë qytetarë.

LEXO »  Kur është koha e duhur për të pirë kafe

Lajme të ngjashme

Pas dy dekadave Maqedonia bëhet gati për regjistrimin e popullsisë

Press Online

Ndihma ndërkombëtare, e pashmangshme në kontestin maqedono-bullgar

Press Online

Filipçe: Vaksinën e AstraZeneca do ta japim vetëm tek personat mbi 60 vjeç

PressOnline.mk

Zaev: Anëtarësimi në NATO është kontributi më i madh për sigurinë dhe stabilitetin tonë

Press Online

Skandali me pasaportat false rrezikon liberalizimin e vizave?

Press Online

Terapia e shtrenjtë për Covid-19, Filipçe: Mund të ndërhyjmë vetëm aty ku jep mundësi ligji

PressOnline.mk