MAQEDONI

Shekerinska: Aktivitetet ndërtimore në Krivolak do të përfundojnë deri në mes të majit

Anëtarët e Armatës së SHBA-së me 200 makina inxhinierike do të punojnë në Krivolak në ditët në vijim për të ndërtuar depo për ruajtjen e caqeve, një poligon me objektiva lëvizës për automjete të blinduara, një pistë për dronë dhe rregullim të hapësirës, theksoi sot në profilin e saj në Fejsbuk, Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska.

Ajo shtoi se inxhinierët nga Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut tashmë kanë shpuar 33 kilometra rrugë të reja në Krivolak, ndërsa së bashku me kolegët e tyre amerikanë do të punojnë në infrastrukturën rrugore për të lidhur më mirë pika të caktuara të poligonit.

“Puna është në aktivitet të plotë, gjithçka do të përfundojë deri në mes të majit dhe fillimin e stërvitjes “Goditje e shkëlqyer 21”, theksoi Shekerinska.

LEXO »  Qeveria me masa të reja: Objektet hotelerike do të mbyllen për dy javë, ora policore të nisë në 20:00

Lajme të ngjashme

Bien investimet e huaja në Maqedoni

Press Online

Ademi: Prej 1991 e deri më sot 43.321 shqiptarë kanë marrë shtetësi në Maqedoni

PressOnline.mk

Ndërron jetë mjeku i mirënjohur Dali Lala

PressOnline.mk

Zaev thotë se ka para për pakon e pestë, paralajmëron edhe pakon e gjashtë

PressOnline.mk

Ushqimet që duhet të hani në mëngjes për uljen e tensionit të lartë

Press Online

Prej 7 prillit, mbyllen edhe kafenetë dhe motelet

PressOnline.mk