SPORT

Sonte vazhdon liga e kampionëve me super përballjen Bayern – Pszh

Të mërkurën (sonte) do të zhvillohen dy çerekfinalet e mbetura në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ditë më parë Real Madrid triumfoi ndaj Liverpulit (3-1), derisa Man. Siti mposhti Borusia Dortmundin (2-1). Ndërsa, sonte, vëmendja kryesore është mes Bajern Munihut dhe PSZH-së, kurse Çelsi është mysafir i Portos.

Bajerni dhe PSZH-ja pavarësisht mungesave të shumta, synojnë vetëm fitore që të kenë avantazhin edhe në ndeshjen kthyese.

Derisa, në ndeshjen tjetër, Çelsi shihet si favorit, mirëpo Porto synon të bëjë befasinë ashtu siç bëri ndaj Juventusit. Të dy takimet nisin në ora 21:00./

LEXO »  Menaxheri i Hysajt flet për situatën e mbrojtësit te Napoli

Lajme të ngjashme

Kosova mund të luajë ndeshje miqësore me Barcelonën

PressOnline.mk

Juventusi konfirmon Pirlon e Ronaldon për sezonin tjetër

Press Online

Ronaldo sërish pushton ballinat e mediave: Tani sqarohet se përse hodhi fanellën në fitoren e Juventusit

PressOnline.mk

PSG-ja në garë për Calhanoglun

Press Online

Dybala refuzon ekipin e njohur nga Premier League

Press Online

Suarezi kërkon të kthehet në Premier League

Press Online