MAQEDONI TOP LAJM

Zaev: Këtë javë nuk mund ta mbajmë takimin me opozitën shqiptare

Këtë javë nuk do të mbahet takimi mes pushtetit dhe opozitës shqiptare për ligjin për shtetësinë, zgjidhja e të cilit do të zhbllokonte Kuvendin nga mijëra amendamentet e koalicionit Aleanca-Alternativa.

Ndonëse vetë e kishte paralajmëruar për këtë javë, Kryeministri Zoran Zaev shpjegon për TV21 se shtyrja bëhet për arsye shëndetësore, pa specifikuar se të kujt, ndërsa shton se takimi do të mbahet javën e ardhshme dhe është optimist për zgjidhje.

“Ka arsye shëndetësore të njerëzve që duhet të jenë të pranishëm në takim.

Andaj në vend të ditës së nesërmes ose së premtes, do të jetë në fillim të javës së ardhme, me shumë gjasa të hënën.

Kemi tashmë propozimet tona dhe mendojmë, të paktën nga ana jonë, se do të gjendet zgjidhje në drejtim të qëllimit që dëshiron të arrijë Aleanca-Alternativa për marrjen e shtetësisë nga qytetarët”, tha kryeministri Zaev për TV21.

LEXO »  Një vit në NATO: Maqedonia fitoi siguri, por jo investime

Lajme të ngjashme

Jeta bëhet më e shtrenjtë për 2.1 për qind

Press Online

BERZH-i dhe BE-ja inkurajojnë konkurrencën e bizneseve të vogla në Maqedoninë e Veriut

PressOnline.mk

ESHS: Sot nuk do të nis regjistrimi në terren, do të presim çka do vendos qeveria

PressOnline.mk

Osmani: Shqiptarët në MPJ të përfaqësuar mbi 30%

PressOnline.mk

Mbështetje nga Presidenti Pendarovski për fushatën “Kthjellu”

Press Online

Cilat janë pritshmëritë e Maqedonisë së Veriut nga presidenca portugeze

Press Online