RAJON

Izraeli i gatshëm për fillimin e fluturimeve Prishtinë-Tel Aviv

Njohja nga Izraeli ka bërë që nga dy vendet të hapen shumë mundësi për bashkëpunim të ndërsjellë.

Damian Brikman Bashkëthemelues dhe CEO i KIDIC (Korporata për Zhvillim Kosovë-Izrael), tha për RTK se është e lumtur që ka ardhur në Kosovë.

Ai bëri me dije se do të bisedojnë për fillimin e fluturimeve nga Prishtina për Izrael.

LEXO »  Teknologjia e turizmi në Kosovë, në shënjestër të investitorëve izraelitë

Lajme të ngjashme

Nis protesta para Rektoratit, kërkohet dorëheqja e Kastratit nga UP-ja

PressOnline.mk

Kurti: Tash kemi hyrë në zonën e re të prosperitetit për popullin e Kosovës

Press Online

Prodhimet e Kosovës në tregun e Serbisë

Press Online

Osmani siguroi Kosnettin për krijimin e një platforme të mirëfilltë të dialogut me Serbinë

Press Online

Konjufca për Osmanin: Vota për presidentin nuk është votë për Vetëvendosjen

Press Online

Ushtarët amerikanë mbërrijnë në aeroportin e Rinasit

Press Online