MAQEDONI TOP LAJM

Reshjet e borës bllokojnë rrugën Gostivar-Kërçovë dhe anasjelltas

Për shkak të reshjeve të dobëta të dëborës është bllokuar rruga Gostivar-Kërçovë në qafën malore Strazhë duke shkaktuar kolona të gjata të makinave, transmeton Alsat.

Dyshohet se rruga është bllokuar për shkak se shumica e vozitësve me kalimin e afatit për rregulla dimërore në trafik, tashmë kanë ndërruar pneumatikët e dimrit duke vendosur pneumatikë për kushte verore.

Si rrjedhojë shumë makina kanë ndaluar shpejtësinë ose kanë ndaluar plotësisht vozitjes pasi rrugët me ngrica paraqesin problem për manovrimin e makinave.

LEXO »  Bora në Tetovë, një pjesë e malësisë e bllokuar! Hedhja e kripës “alla Nusret”

Lajme të ngjashme

Maqedoni, gjeografia fyese do të tërhiqet

Press Online

Masat e reja do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

Press Online

Muzafer Aliu 55 vite lind e rrit në Kumanovë, shteti nuk i jep nënshtetësi

Press Online

“Peshku i madh” nga Maqedonia do të dëbohet nga Zvicra

Press Online

Kush është Vjosa Osmani?

Press Online

Palmer: Nevojitet fillim urgjent i bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Press Online