MAQEDONI

Sanksionohen 152 vozitës në Shkup, 19 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (07.04.2021) në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejtë 152 shkelje në trafik, prej të cilave 19 për tejkalim të shpejtësisë, 7 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 6 për mosvënien e rripit të sigurimit.

Janë shqiptuar edhe 13 gjoba për përdorimin e telefonit gjatë vozitjes, tre gjoba për kalim në të kuqe dhe 62 gjoba të tjera për parkim të parregullta.

LEXO »  Osmani dhe Sheqerinska në takim të ministrave të vendeve anëtare të NATO-s: Merret vendim për tërheqjen graduale nga Afganistani

Lajme të ngjashme

Politikanët aktiv në rrjetet sociale, pasiv në komunikimin me qytetarët

Press Online

Ali Ahmeti uron Vjosa Osmanin: Ne jemi këtu për ju

Press Online

Zaevi tenton të zhbllokoje Kuvendin, takim me Selën dhe Gashin

PressOnline.mk

Kuvend, miratohet pako e pestë ekonomike

Press Online

Qytetarët e Maqedonisë optimistë për vitin 2021

Press Online

Filipçe: Do të kufizohen çmimet e spitaleve private për trajtim të Covid-19

PressOnline.mk