MAQEDONI

Zaev: 300 mijë vaksina gjatë prillit

Kryeministri Zoran Zaev tha se në muajin prill presim të arrijnë rreth 300m mijë vaksina.

“100 mijë janë nga BE, ditët e ardhshme do të arrijnë 20-30 mijë. Kjo nuk varet vetëm prej neve. Presim të vijë dërgesa e parë nga Fajzer me të cilin kemi marrëveshje për 800 mijë vaksina, nga Kovax mekanizmi që është garantuar për prill, 200 mijë vaksinat nga Kina dhe sasi më të madhe nga Sputnik me të cilën kemi marrëveshje për 200 mijë. Pritjet janë që më shumë se 300 mijë vaksina në prill të jenë në shtet gjatë muajit prill”, tha Zaev, përcjell SHENJA.

LEXO »  McDonald's rikthehet në Maqedoninë e Veriut?

Lajme të ngjashme

Domethënia e pikave të kuqe në trup, çfarë janë?

Press Online

Kokainë, amfetaminë dhe shumë droga të tjera, policia ndërpret festën në Shkup

Press Online

Ademi: Prej 1991 e deri më sot 43.321 shqiptarë kanë marrë shtetësi në Maqedoni

PressOnline.mk

Anulohet monopoli i tregut postar, interes për licenca të reja

Press Online

Bizneset, të pakënaqura me ndihmën e qeverisë

Press Online

Lenovo Introduces it’s Best Entertainment Systems that Will Hit the Market in June

Press Online