SPORT

PSG-ja në garë për Calhanoglun

Paris Saint-Germaini është futur në garë për shërbimet e mesfushorit turk Hakan Calhanoglu.

Te ekipi francez po e shohin Calhanoglun si përforcim të duhur për mesfushën dhe tashmë kanë filluar bisedimet me përfaqësuesin e tij.

Calhanoglu do të jetë futbollist i lirë në fund të këtij edicioni pasi ka refuzuar rinovimin e kontratës me skuadrën e Milanit.

Mesfushori 27-vjeçar këtë edicion ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë 11 asistime në 35 ndeshje për Milanin, ekip të cilit iu bashkua në vitin 2017.

Krahas PSG-s, në garë për transferimin e tij, janë edhe Juventusi, Interi e Manchester Unitedi.

LEXO »  Tre yje pritet të largohen nga Man. Unitedi në verë

Lajme të ngjashme

KONFIRMOHET: Meçi mes Joshua dhe Fury zhvillohet në këtë muaj

PressOnline.mk

Tottenhami favorit për ta transferuar Sabitzerin

Press Online

Arsenali hyn në garë për Iscon

Press Online

Ibrahimoviç, në Suedi nga një hero në zero/ Po kritikohet sepse mbyti një luan në Afrikë!

PressOnline.mk

Dy sfida të mëdha në takimet kthyese të çerekfinales

PressOnline.mk

Selmani ia ka konfirmuar Suedisë se ka vendosur ta përfaqësojë Kosovën

Press Online