MAQEDONI

Gir: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, David Gir ka komentuar skandalin me dhënien e pasaportave të rreme të Maqedonisë së Veriut për personat të inkriminuar nga vende të ndryshme ballkanike.

Diplomati evropian ka deklaruar se është e vërtetë se siguria e dokumenteve të udhëtimit është e rëndësishme edhe për monitorimin e zbatimit të udhëtimit pa viza, megjithatë në rastin konkret është heret të flitet për ndonjë masë restriktive për qytetarët e Maqedonisë së Veriut që udhëtojnë pa viza në vendet e Bashkimit Evropian.

LEXO »  Zaev pas takimit me der Leyen: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria bashkërisht t’i vazhdojnë bisedimet

Lajme të ngjashme

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

PressOnline.mk

Me taksi vitin e kaluar janë transportuar mbi 11 milionë udhëtarë

PressOnline.mk

Procedurë kundër dy personave nga Radovishi, përdorën PCR teste të rrejshme në aeroportin e Shkupit

PressOnline.mk

Osmani: Jemi një pritje të një vendkalimi në Bllacë

Press Online

India’s Presidential Candidates Presented in Just a Few Minutes

Press Online

Maqedonia në kërkim të nomadëve digjitalë

Press Online