RAJON

Ahmed Kalaja me lot rrëfen krimin në xhaminë e Tiranës

Imami i Xhamisë në Tiranë, Ahmed Kalaja ka rrëfyer për krimin e ndodhur në mesditën e sotme në kryeqytetin shqiptar.

Personi i quajtur Rudolf Nikolli ka plagosur disa persona me thikë gjersa po falej Namazi i drekës.

Mes lotësh, imami Kalaja ka rrëfyer se personi në fjalë kishte thike dhe po sulmonte besimtarët.

Kalaja ka thënë se i njëjti ka sulmuar edhe njerëzit në rrugë./Indeksonline/

LEXO »  Vlora Çitaku: Tregoni dikush Shefqet Krasniqit për Shotë Galicën, Xhevë Lladrovcin

Lajme të ngjashme

Bashkimi Evropian këmbëngul në rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

Press Online

Rama: Përmes 4 aeroporteve të reja Shqipëria do të vizitohet nga 8 milionë turistë

PressOnline.mk

Ja si po transformohet Piramida në Tiranë

PressOnline.mk

E martuan kur i kishte 13 vjet, e moshuara nga Kaçaniku: Nuk do t’ia falë kurrë babës

PressOnline.mk

Sulm me thikë në një xhami në Tiranë, 5 të plagosur, ja kush është autori

PressOnline.mk

Milanoviq: Nuk mund të ofroj garanci për Thaçin

PressOnline.mk