RAJON

Imami i xhamisë në Tiranë: Shpresoj mos të ketë qenë ndonjë akt t errorist

Ahmed Kalaja, imami i xhamisë te Rruga e Kavajës ka reaguar pas ngjarjes së rëndë ku 5 persona u plagosën me thikë brenda ambienteve të xhamisë.

Në rrjetet sociale, ai konfirmoi ngjarjen, ndërsa tha se shpresonte të mos ishte një sulm terrorist.

“Situata është nën kontroll, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Shpresoj mos të ketë qenë ndonjë akt terrorist.

Shpresoj të ketë qenë ndonjë njeri me të meta mendore. Për pak orë xhamia do të kthehet në normalitet. Këta janë njerëz që duan të prishin harmoninë e janë plagosur disa vëllezër dhe disa besimtarë. E rëndësishme që situata është nën kontroll”, tha Kalaja.

LEXO »  Iniciativa për shkarkimin e presidentit thellon krizën politike në Shqipëri

Lajme të ngjashme

Bashkimi Evropian këmbëngul në rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

Press Online

Ende pa marrëveshje, dialogu Kosovë-Serbi konsiderohet i dështuar

Press Online

Unioni Evropian i Kontrolluesve Ajrorë për arrestimet në Shqipëri: Nuk vepron kështu një vend që synon integrimin në BE

PressOnline.mk

Daut Haradinaj: Garës për Prishtinën nuk i kam hyrë për karrierë personal

PressOnline.mk

Parking pa pagesë në çdo qytet edhe për shqiptarët e Luginës së Preshevës!

PressOnline.mk

Ja si po transformohet Piramida në Tiranë

PressOnline.mk