RAJON

Masat ciklonike depërtojnë në drejtim të Ballkanit dhe Evropës Lindore, ja çfarë na pret ditët në vijim

Në veri të Italisë dhe Adriatik kemi masa ajrore ende mjaft aktive ciklonike.

Ky ciklon ka depërtuar në drejtim të Ballkanit dhe Evropes lindore. Si pasojë priten ende reshje të shpeshta shiu.

Sipas Meteoballkan, nesër priten reshje të herëpashershme, lokale shiu të cilat mund të përcillen edhe me ndonjë vetëtimë dhe bubullimë. Reshje lokale shiu priten në tërë rajonin që nga Mali i Zi, pastaj Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë Veriore.

Nga e mërkura kemi dobësim të përkohshëm të masave ajrore ciklonike dhe fillimin e fuqizimit të masave ajrore anticiklonike dhe pritet përmirësim i motit, megjithatë ende nuk pritet ndonjë përmirësim i plotë.

Nga fundjava sidomos e diela ka gjasa që Afrika më në fund të fillojë ti “drejtojë antenat” nga rajoni ynë!

LEXO »  Paralajmëron Presidenti Meta: Beteja e 2 marsit nuk ka përfunduar

Lajme të ngjashme

Shefqet Krasniqi për fotografinë nga kuzhina: Më pëlqen të gatuajë fli

PressOnline.mk

Prodhimet e Kosovës në tregun e Serbisë

Press Online

Vetëvendosje paralajmëron zgjedhje në rast se Osmani nuk bëhet presidente: Nuk pranojmë asnjë kandidat tjetër

PressOnline.mk

Clinton: Bosnja testoi partneritetin transatlantik

Press Online

Varhelyi përcjell nga afër procesin e vaksinimit në Kosovë

PressOnline.mk

Serbët në alarm: Ushtria e Kosovës po bëhet pjesë e NATO-s

Press Online