RAJON

Sulm me thikë në një xhami në Tiranë, 5 të plagosur, ja kush është autori

Rreth orës 14:30, në Rrugën e Kavajës, një shtetas është futur në ambientet e një kulti fetar (xhami) dhe në rrethana ende të paqarta ka plagosur me mjet prerës 5 shtetas.

Falë reagimit profesional dhe të menjëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë i mundur neutralizimi dhe prangosja e autorit të dyshuar, shtetasi Rudolf Nikolli 34 vjeç, nga Burreli, i cili po shoqërohet në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë iu kanë dhënë ndihmën e parë shtetasve të lënduar, të cilët janë transportuar në spital, për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes.

LEXO »  Kurti: Tash kemi hyrë në zonën e re të prosperitetit për popullin e Kosovës

Lajme të ngjashme

Clinton: Bosnja testoi partneritetin transatlantik

Press Online

“Çika më vdiq në ditë Bajrami”, rrëfimi prekës i të moshuarës për shtatë fëmijët e vdekur

PressOnline.mk

Rama: Brenda 10 ditëve do të vijnë 50 mijë doza të vaksinës “Sputnik”

Press Online

Mitrovicasi vdes pasi i rrokulliset traktori

PressOnline.mk

Dyshime për falsifikim votash në Kosovë në zgjedhjet e Serbisë

Press Online

Pos me Kosovën, Mali i Zi ka telashe me demarkim të kufirit edhe me Kroacinë

PressOnline.mk