KRONIKA E ZEZË MAQEDONI

Maqedoni: Regjistrohen 33 viktima dhe 489 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2.841 teste të kryera janë regjistruar 489 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 155 vetëm në Shkup.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 905 pacientë, transmeton Alsat.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 33 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 149.710 raste, prej të cilëve 127.139 janë shëruar, kurse 4.628 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht 17.943 raste aktive me virusin korona.

LEXO »  Rritet paga minimale, e diela do të jetë ditë jo pune

Lajme të ngjashme

Myftinia e Tetovës, aksion vullnetar për dhurim të gjakut nëpër xhami

PressOnline.mk

Filipçe: Shkëlqyeshëm kaloi dita e parë nga vaksinimi në A1 arenën Boris Trajkovski

Press Online

MSH: Vmro të mos shpërndajë gënjeshtra, në laboratorët ka edhe teste PCR

PressOnline.mk

Dyshohet se dëmtuan buxhetin për rreth 10 mijë euro, padi për dy punonjës në Agjencinë për Punësim

PressOnline.mk

Zaev: Për Maqedoninë e Veriut i papranueshëm është çfarëdo intervenimi në identitetin maqedonas

Press Online

Mësuesit druajnë se reforma në arsim do t’i lërë pa punë

Press Online