KULTURË

Pianistja Anila Aliu fiton çmimin ‘Grand Award’ në Bangkok

Sukseset e artistëve të shumtë po vazhdojnë të na bindin se krijimtaria artistike është debutimi më i denjë që po i bëhet Kosovës, shkruan KultPlus.

Një lajm i mrekullueshëm ka ardhur nga pianistja, Anila Aliu, e cila ka fituar çmimin e rëndësishëm ‘Grand Award’ në Garën Ndërkombëtare të Pianos në Bangkok.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë pianistja nëpërmjet një postimi në Facebook teksa ka theksuar se ndjehet mjaft e lumtur për marrjen e këtij çmimi.

“Sapo morëm Diplomën dhe Trofeun nga “Gara Ndërkombëtare e Pianos në Bangkok” e cila u mbajt në dhjetor-janar 20/21. Kaq e lumtur dhe e nderuar që fitova çmimin më të rëndësishëm “GRAND AWARD” në kategorinë time! Shumë faleminderit organizatorëve për këtë mundësi dhe anëtarëve të jurisë për komentet e mrekullueshme”, ka shkruar pianistja.

LEXO »  Veprat e Valton Beqirit botohen në Shkup

Lajme të ngjashme

Libri i Barack Obamas thyen rekorde, mbi 3 milionë kopje në vetëm një muaj

Press Online

Arbëreshi me shpirt kosovar

Press Online

Vizioni kafkian i metamorfozës së botës

Press Online

DOLI NGA SHTYPI “MAQEDONIA” NË ANGLISHT

Press Online

“Pleqtë e Krujës” – vlera e Shqipërisë së Mesme

Press Online

Michael B. Jordan mund të rikthehet në “Black Panther 2”

Press Online