MAQEDONI

Reagime të shumta për avancimin e prokurorëve

Këshilli i Prokurorëve publik të japë sqarim me çfarë kriteresh ka ndodhur avancimi dhe pse disa të tjerë kanë mbetur në postet e vjetra.

Anëtarët e Këshillit vetëm kanë votuar “për” apo “kundër” kandidatëve të propozuar, pa asnjë arsyetim. Kryetari i Këshillit, për këtë procedurë, sot përmes telefonit deklaroi se askush nuk ka dashur ta marrë fjalën.

LEXO »  Zaev takon opozitën shqiptare në kuvend

Lajme të ngjashme

Kërkohet drejtësi evropiane, jo politike

PressOnline.mk

Maqedoni, fqinja ia vjedh fqinjes një çantë me para dhe i fsheh në gropë në oborr

PressOnline.mk

Osmani: Zgjerimi i NATO-s në rajon, perspektivë e qartë për inkuadrim në BE

Press Online

Propozohet lehtësimi i masave në Maqedoni

PressOnline.mk

Zaev pas takimit me Varhej: Nuk negociojmë për identitetin tonë!

PressOnline.mk

35-vjeçari gjatë orës policore është shëtitur nëpër rrugët e Shkupit me hanxhar

PressOnline.mk