MAQEDONI

Të hënën nis pagesa e pensioneve në faza

Pagesa në faza e pensioneve fillon të hënën, informoi Ministria e Punës dhe Politikës Sociale. Pensionet në vlerë deri në 11 mijë denarë do të paguhen më 26 prill, nga 11 në 18 mijë denarë më 27 dhe ato mbi 18 mijë, një ditë më pas.

Pagesa fazore zbatohet nga shfaqja e pandemisë, për mbrojtje më të madhe të qytetarëve nga virusi.

LEXO »  Ballkani larg imunitetit kolektiv kundër KOVID 19 (VIDEO)

Lajme të ngjashme

Sulmoi fqinjën e tij, arrestohet 41 vjeçari nga Tetova

PressOnline.mk

Tragjedi në një familje nga Maqedonia, foshnja 14-muajshe ndërron jetë pasi bie nga ballkoni

PressOnline.mk

Pendarovski e angazhon sërish ushtrinë për gjendjen e krizës

PressOnline.mk

Makina “fluturon” nga ura në Sedllarcë të Tetovës, 2 të plagosur (FOTO)

Press Online

Njihuni me arsyet pse ju bien flokët

Press Online

Lind fëmijën gjatë fluturimit në avion, pilotët bëjnë ulje emergjente për ngjarjen e veçantë

PressOnline.mk